Tuesday, Feb 28th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Stanowisko inicjatywy „Kraków i Śląsk dla rolkarzy” w sprawie proponowanych przez ZIKIT zmian komunikacyjnych w centrum Krakowa

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Inicjatywa „Kraków i Śląsk dla rolkarzy” w pełni popiera koncepcję zmian organizacji transportu w centrum Krakowa, zaproponowaną przez wicedyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Łukasza Franka.

Ebooki po 3,99 zł

Email Drukuj PDF

Obniżamy ceny! Nasze ebooki do końca lutego w promocyjnych cenach - 3,99 zł zamiast standardowej ceny 9,90 złotych. To doskonała okazja, by zacząć naukę języka słowackiego, czeskiego, ukraińskiego, białoruskiego lub języka polskiego dla Ukraińców albo by zakupić nasz e-przewodnik po Bratysławie i Wiedniu. Zostało jeszcze tylko kilka dni.

Kret w Urzędzie Marszałkowskim. Jak nielojalni urzędnicy wprowadzają w błąd marszałków Małopolski, działając na szkodę posłów PO i Nowoczesnej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Od ponad roku małopolscy posłowie PO i Nowoczesnej z dużą determinacją walczą o lokalne transgraniczne połączenia autobusowe z Małopolski na Słowację. I są bliscy sukcesu. Aby im się udało, potrzebne jest jednak wsparcie ze strony marszałka Małopolski, uwaga – także z Platformy. I tu właśnie zaczynają się schody: marszałek jest przez podległych mu urzędników wprowadzany w błąd i to w taki sposób, że można podejrzewać celowe działanie na jego szkodę.

Dennik N o Kaczyńskim. Publikujemy tłumaczenie na język polski CAŁEGO artykułu, który wywołał tak duże zamieszanie w polskim internecie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Fot. wmeritum.pl

Wszyscy cytują artykuł w słowackim Denniku N o Jarosławie Kaczyńskim, ale nikt go w całości nie czytał. W efekcie każdy widzi to, co chce. Aby przeciąć spekulacje, zadałem sobie trudu przetłumaczenia na język polski CAŁOŚCI artykułu, który tu niniejszym umieszczam wraz z moim komentarzem. Ponieważ o sprawie zrobiło się głośno, uprzejmie proszę wszystkich którzy na Facebooku i Twitterze opublikowali coś na ten temat (czasem z bardzo krzywdzącą oceną), aby opublikowali też link do tego tekstu. Tak chyba będzie najbardziej uczciwie.

Ostatnie na rynku bezpłatne konto bankowe bez haczyków. Recenzja rachunku w Nest Banku

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Kontem w Nest Banku zainteresowałem się, ponieważ potrzebowałem założyć rachunek walutowy w euro i szukałem banku, który nie będzie wymagał opłat za jego prowadzenie. Najlepszą ofertą okazało się konto w Nest Banku (dawny Smart Bank). Bank mnie pozytywnie zaskoczył. Jak się okazało, ma on także świetną ofertę w zakresie produktów złotówkowych – całkowicie bezpłatne konto osobiste i wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Słowacka Orawa. Nawet tu dopadnie cię małopolski smog

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Park Krajobrazowy Horná Orava to unikalne miejsce. Ogromne połacie dzikich, niezamieszkałych terenów. Praktycznie brak lokalnych źródeł emisji. Słowacy zadbali o planowanie przestrzenne i tutaj domów nie buduje się bez sensu pośrodku niczego, a park krajobrazowy jest nim nie tylko z nazwy. A jednak Polak potrafi – smog z sąsiedniej Małopolski i Śląska skutecznie okrył ciemnym płaszczem nawet dzikie tereny Skoruszyńskich Wierchów i słowackich Tatr Zachodnich, tak mniej więcej do wysokości 1500 metrów nad poziomem morza.

Od 8 lat jest vacat na stanowisku Dyrektora małopolskich Parków Krajobrazowych. Urząd Marszałkowski: nie zamierzamy tego zmieniać

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Stanowisko Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego od 2009 roku jest nieobsadzone. Kiedy możemy się spodziewać konkursu na to stanowisko? Raczej nieprędko.

Piotr Ciochoń, Natalia Nazim i Anna Cioch nominowani w plebiscycie „Osobowość Roku 2016”

Email Drukuj PDF

Fot. Gazeta Krakowska

Gazeta Krakowska ogłosiła listę kandydatów w prestiżowym plebiscycie „Osobowość roku”. Wśród nominowanych znalazł się m. in. Piotr Ciochoń ze strony „Ratujmy Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy” i inni aktywiści walczący o sprawy krakowskiej zieleni.

Uchwała antysmogowa przyjęta. Teraz czas na transport – bez tego walka ze smogiem będzie niepełna

Email Drukuj PDF

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę antysmogową, dotyczącą głównie kwestii ogrzewania mieszkań. Działania antysmogowe Małopolski będą jednak niepełne, jeśli w ślad za tym nie pójdzie ograniczenie zanieczyszczeń transportowych, poprzez stworzenie brakującego systemu autobusowej komunikacji publicznej na polsko-słowackim pograniczu.

Strona 1 z 64

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto