Tuesday, Feb 28th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Społeczeństwo

Czesi bardziej zaradni od Słowaków

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Projekt Sonora - różne warianty korytarza transportowego. Wariant czeski przyjęto jako dominujący

Mimo upłynięcia ponad dwudziestu lat od rozpadu wspólnego państwa, Czechy i Słowacja nadal są państwami ściśle powiązanymi ze sobą, których wzajemna współpraca jest wręcz wzorcowa. Ale to tylko jedna strona medalu. Czechy i Słowacja nie tylko współpracują, ale też bardzo często konkurują ze sobą. I w tej rywalizacji zdecydowanie lepiej pod względem marketingowym radzą sobie Czesi.

Piwo społecznie zaangażowane

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Fot. Browar Bernard

Powszechnie wiadomo, że Republika Czeska to kraina piwem płynąca. Nie da się ukryć, że tak jest w istocie,  ale do niedawna niewiele osób zdawało sobie sprawę, z czego wynika prawdziwość tej opinii.

Po śląsku, czyli po czesku

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Śląsk jest regionem, który w ciągu swojego istnienia jak żaden inny w Europie zmieniał swoją przynależność państwową, kulturową i językową. Wielokrotnie przecinany granicami, rzadko mógł cieszyć się poczuciem odrębnej całości. Na początku XXI wieku większość historycznego Śląska leży na terytorium państwa polskiego, a jedynie niewielki fragment jest częścią Republiki Czeskiej. Spośród trzech regionów wchodzących w skład tego państwa jest najmniejszym, jednak z wielu względów nam, Polakom, najbliższym.

W dwadzieścia lat po rozpadzie Czechosłowacja nadal istnieje

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Fot. Wikipedia

Okrągła rocznica niepodległości w każdym innym przypadku byłaby okazją do wielkiego świętowania. Jednak u naszych sąsiadów Czechów 20-lecie niezależnego państwa wcale nie stało się okazją do radości.

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto