Saturday, Oct 01st

Last update:08:28:21 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Bezpłatny internetowy kurs języka czeskiego

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 

Jedną z charakterystycznych funkcjonalności naszego portalu są bezpłatne kursy internetowe języków środkowoeuropejskich, przeznaczone dla osób, które szybko chcą poznać podstawy języka naszych sąsiadów. Do tej pory uruchomiliśmy już darmowe e-kursy języka: ukraińskiego, słowackiego, białoruskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego slangu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, teraz przyszła pora na język CZESKI.


Kurs języka czeskiego ma podobną formę jak pozostałe nasze e-kursy. Jest nastawiony na poznanie tej części czeskiego słownictwa, która w języku czeskim jest odmienna niż w języku polskim i słowackim. Ponieważ nasz portal dużo uwagi poświęca SŁOWACJI i wśród naszych Czytelników dużą grupę stanowią osoby interesujące się właśnie tym krajem, nasz kurs języka czeskiego będzie nawiązywał do języka słowackiego – wytłumaczymy, na czym polegają najważniejsze różnice między czeskim i słowackim, powiemy sobie również trochę o wzajemnych relacjach czesko-słowackich jeśli chodzi o język. Mimo rozpadu Czechosłowacji, Czesi i Słowacy nadal wzajemnie rozumieją język sąsiada, chociaż najmłodsze pokolenie Czechów już w mniejszym stopniu rozumie język słowacki.

Zasady zapisu są zgodne z naszą polityką prywatności, a więc po uruchomieniu kursu zostaną Państwo automatycznie dopisani również do listy wysyłkowej newslettera naszego portalu. Zarówno z kursu, jak i z newslettera można będzie się w każdej chwili wypisać jednym kliknięciem – na końcu każdego maila jest link rezygnacji. Nie zbieramy danych osobowych, nie interesuje nas Państwa tożsamość, kurs jest rozsyłany automatycznie i anonimowo.

W międzyczasie zachęcamy również do poznania podstaw języka SŁOWACKIEGO poprzez

Zakup podręcznika języka słowackiego w formie ebooka

A teraz zapisz się na KURS E-MAILOWY JĘZYKA CZESKIEGO poprzez poniższy formularz:

Email :
Skąd wiesz o kursie? :
Zgadzam się z polityką prywatności

Komentarze  

 
-1 #1 BielajaSabaka1996 2012-05-31 20:31
:D Jestem bardzo wdzięczna za ten kurs! Szkoła, do której się wybieram, podobno współpracuje z Czechami, więc jakaś znajomość języka się przyda :D
Cytować
 
 
+2 #2 Emi 2013-10-04 11:33
Niestety mnie kurs rozczarował, nie da się nauczyć czeskiego bez znaków czeskich, słownictwo ciekawie przygotowane, ale różnica w wymowie np s czy sz jest duża, a jak ktoś chc esię dobrze nauczyć -pisać wymawiać, to z tego kursu się nie nauczy. Trzeba by każde słowo sprawdzić ze słownikiem - bez sensu.
Cytować
 
 
+1 #3 Kuba 2013-10-04 11:57
Zachęcamy do zakupu ebooka:
http://wydaje.pl/e/jezyk-czeski-podrecznik-do-nauki-slownictwa
który jest uzupełnieniem tego kursu i w którym są oczywiście wszystkie znaki diakrytyczne.

Kurs jest bezpłatny i siłą rzeczy jest to tylko taka wersja demo, podstawa dla dalszej nauki z innych materiałów, o których w kursie wspominamy. Plus oczywiście trzeba jeździć do Czech, słuchać czeskiego radia on-line itp. Kurs jest pomyślany jako taka podstawa, która ułatwi dalszą naukę w ten sposób, a nie jako jedyną formę nauki.
Cytować
 
 
+3 #4 jubus 2013-10-04 17:25
Zgadzam się z Kubą. Twierdzenie, że języka da się nauczyć z książki czy nawet kursu multimedialnego , bez konktaktu z żywym językiem, to wyraz naiwności. Te kursy, faktycznie mają jedynie być wprowadzeniem. Mi język czeski do niczego nie jest potrzebny, chociaż kurs z ciekawości sprawdziłem, nie jest taki zły. Osobiście uważam, że lepiej jednak zacząć od słowackiego czy nawet ukraińskiego lub rosyjskiego, bo te języki są popularniejsze, bardziej przydatne, a im więcej zna się języków czy nawet słów w danej grupie językowej, tym lepiej. To jest właśnie ta trudność, w nauce czeskiego czy nawet słowackiego - zbytnie podobieństwo niektórych słów do polskich. Dużo łatwiej nauczyć się ukraińskiego oraz rosyjskiego, bo człowiek ma wrażenie, że to obce języki i musi bardziej się koncentrować na różnicach. W zasadzie, to ktoś, kto zna biegle polski, rosyjski i ukraiński, może nawet nie uczyć się słowackiego, bo to język będący "wypadową" 3 powyższych. Jest cała masa słów, które są w polskim, ale nie ma ich w innym, są w rosyjskim, ale nie ma ich w polskim, za to są w słowackim czy czeskim, itd. Kiedyś ludzie wcale nie uczyli się języków w tradycyjny sposób, a je znali, bo mieli kontakt i uczyli się ich w sposów naturalny, tak jak dziecko. Czeski czy słowacki można polecić więc osobom, które mieszkają na południu i mają częsty kontakt z tym językiem, osoby ze wschodu kraju, lepiej niech sobie darują, rosyjski i ukraiński, bardziej przydatne, a znajac te 2, właściwie zna się białoruski.
Cytować
 
 
+2 #5 JanoP 2013-10-10 08:37
Ako som sa dostal k (pasívnej) poľštine ja? Sčasti náhodou, sčasti zákonite - cez osobné hobby horolezectvo. Keďže Tatry sú súčasne slovenské i poľské, proste nebolo možné raz "naraziť" na poľštinu. A u mňa to bolo hneď na začiatok vcelku náročné, ale vôbec som sa nezľakol. Nenadarmo sa hovorí "láska hory prenáša". U mňa pritom šlo doslova o hory, aj keď nie doslova o prenášanie... Tou náhodou bolo, že sa mi dostala do rúk učebnica skalného lezenia W skale od Wacława Soneskeho (Almapress, 1990) a motiváciou, hybnou silou, ktorá dokáže zázraky, bolo bezhraničné očarenie skalami, svetom našich veľhôr, Tatrami. Proste som sa rozhodol s - k iným učebniciam horolezectva - pridať aj túto. A za niekoľko týždňov práce (driny) som si knihu preložil do slovenčiny. Pri tejto činnosti sa, samozrejme, neustále prehlboval a utužoval vzťah k poľštine. Dnes je pre mňa takmer samozrejmou súčasťou sledovať poľské stránky. Jediným obmedzením je istá množina slov, pre ktoré nenachádzam adekvátne preklady (slovníky).
Cytować
 
 
0 #6 Czytelnik 2014-02-05 23:16
Beznadzieja jakaś, próbuję się zarejestrować i dostaję informację, że podałem nieprawidłowy e-mail, a jest oczywiście dobry.
Cytować
 
 
+1 #7 A 2014-07-15 07:33
i jak to ma działać dostałam maila, potwierdziłam i nic :oops:
Cytować
 
 
0 #8 Michał 2016-04-25 18:26
Cytuję A:
i jak to ma działać dostałam maila, potwierdziłam i nic :oops:

Pewnie trzeba poczekać, ja tam nie wiem
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto