Tuesday, Feb 28th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Kraje Naddunajskie: Węgry, Rumunia, Bułgaria, Serbia

Marszrutka Ştefana - Transport publiczny w Kiszyniowie

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Komunikacja miejska w stolicy Republiki Mołdawii przypomina rozwiązania powstałe w innych krajach byłego ZSRR i zmiany koncepcji zarządzania transportem publicznym z państwowo-komunalnego na swego rodzaju monopolistyczno-oligarchiczne partnerstwo publiczno-prywatne.

Jak odkryłem Rumunię, czyli alfabet polskiego turysty

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Turystyka to czasem moja praca, ale również i hobby. Zazwyczaj to ja oprowadzam turystów, jednak od czasu do czasu sam chętnie zamieniam się w globtottera i ruszam odkrywać nieznane rejony świata. Dla mnie takim nieznanym lądem do odkrycia była od zawsze Rumunia.

Z Kartą Polaka do Rumunii i Bułgarii

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Okazuje się, że posiadacz Karty Polaka z wizą typu „D” może liczyć na pozwolenie na wjazd nie tylko do kraju przodków. Roczna wiza krajowa, którą polski konsul wklei do paszportu osoby, posiadającej Kartę Polaka, pozwala na bezproblemowe przekroczenie granicy także z Rumunią i Bułgarią, co może być szczególnie korzystnie dla wczasowiczów, planujących spędzić tydzień nad Czarnym Morzem gdzieś w okolicach bułgarskiego Pomorije lub Burgasu...

 

Nowa Europa Wschodnia - recenzja pisma

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

W dobie tabloidyzacji polskich mediów i rezygnacji gazet z opisywania wydarzeń zagranicznych, funkcjonowanie takiego pisma jak NEW jest swoistym ewenementem. W Nowej Europie Wschodniej znajdziemy nie tylko rzetelny, analityczny opis sytuacji politycznej w Rosji, Ukrainie czy Gruzji, ale też fascynujące reportaże z regionów, uważanych przez Polaków za „koniec świata” – jak Abchazja, Gagauzja czy Władywostok. Mimo pewnych dość istotnych zastrzeżeń do polityki informacyjnej pisma, możemy z całym przekonaniem zarekomendować ten periodyk wszystkim naszym Czytelnikom.

Przywitaj Chorwację w UE i naucz się podstaw jej języka

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 

Od 1 lipca 2013 Unia Europejska poszerzyła się o kolejny kraj członkowski – Chorwację. Niby nic wielkiego – a jednak. To rozszerzenie UE, mimo że najmniejsze od czasu przyjęcia Grecji w 1981 roku, ma jednak wymiar strategiczny. Jedno jest pewne – znajomość języka chorwackiego jest teraz w cenie, a ucząc się choćby tylko podstaw tego języka, zdobędziesz unikalne kwalifikacje, które przydadzą Ci się na rynku pracy.

Strona 1 z 3

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto