Wednesday, Jan 18th

Last update:04:49:38 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Kraków

Małopolska: przetargi na plany ochrony dla Parków wygrywa ta sama firma. Zawartka nie zadbał o to, by informację o przetargach nagłośnić medialnie

Email Drukuj PDF

W Parkach Krajobrazowych Małopolski bez zmian - rozstrzygnięty niedawno przetarg na opracowanie planów ochrony trzech parków (w tym Bielańsko-Tynieckiego) wygrała firma KRAMEKO. Ta firma może się pochwalić regularną współpracą z Parkami. Z reguły to właśnie ona wygrywa przetargi na opracowanie planów ochrony, zaskoczenia nie było i tym razem.

W Austrii chodniki są z asfaltu, centrum Katowic też przyjazne niepełnosprawnym i rolkarzom. A w Krakowie?

Email Drukuj PDF

Asfaltowa nawierzchnia chodników to standard w większości cywilizowanych krajów Europy, w tym w Austrii. Powód jest prosty: nawierzchnia niefazowana (czyli bez rowków takich jakie występują w przypadku płyt chodnikowych i kostki) jest bardziej przyjazna dla niepełnosprawnych, matek z wózkami dziecięcymi, rolkarzy czy osób ciągnących walizkę na kółkach.

Kraków: jak sprawdza się Marcin Wójcik jako pierwszy w Polsce oficer rolkarski?

Email Drukuj PDF
Kiedy podobne trasy powstaną w Krakowie, np. nad Wisłą?

We wrześniu 2016 prezydent Krakowa podjął bezprecedensową decyzję: rozszerzył obowiązki oficera rowerowego Marcina Wójcika o sprawy pieszych i rolkarzy. O ile stanowisko oficera pieszego już w kilku polskich miastach istnieje, dzięki Jackowi Majchrowskiemu Kraków stał się pierwszym polskim miastem, które ma także urzędnika reprezentującego interesy rolkarzy. Minęły już cztery miesiące od tej decyzji – czas na pierwsze podsumowania i rekomendacje na przyszłość.

Wkrótce decyzje w sprawie przyszłości parków krajobrazowych Małopolski

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Trwa kontrola nadzwyczajna w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – poinformowały nas władze województwa. To efekt publikacji prasowych na temat sytuacji w Parkach, zapoczątkowanych przez portal „Port Europa”.

Dolinki Krakowskie bez planu ochrony. Dzika zabudowa potęguje korki na Górce Narodowej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 

Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy to nie jedyny park, dla którego władze województwa nie opracowały planu ochrony. Podobny problem dotyczy Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie, którego granice leżą w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskich osiedli Górka Narodowa, Witkowice i Prądnik Biały.

Strona 1 z 10

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto