Friday, Mar 24th

Last update:07:35:19 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Bezpłatny internetowy kurs podstaw języka niemieckiego - austriacki wariant (AKTUALIZACJA - KURS ZAWIESZONY)

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 

Kontynuując dobrą tradycję bezpłatnych kursów językowych, uruchamiamy na portalu "Port Europa" darmowy internetowy kurs języka niemieckiego - austriacki wariant.

Tradycyjnie już nasz kurs ma mało wspólnego z klasycznym, nudnym kursem językowym. Mimo, iż język niemiecki nie jest językiem słowiańskim, to ma zaskakująco wiele podobnych słów do tych, które występują w Polsce.

Stosunki polsko-niemieckie były w przeszłości napięte, ale paradoksalnie dzięki temu Polacy i Niemcy znają się jak łyse konie. Wojny, rozbiory, okupacje itp. - to wszystko sprawiło, że w języku polskim jest sporo naleciałości z języka niemieckiego (i vice versa), z których istnienia nawet nie zdajemy sobie sprawy. Ponadto ze względu na sąsiedztwo Niemiec, każdy Polak mimochodem poznał wiele słów niemieckich - już chociażby z filmów o II wojnie światowej. Chyba każdy wie, co znaczy Achtung, verboten, każdemu obiły się o uszy takie słowa, jak Der Spiegel (nazwa gazety - a poza tym po prostu lustro) albo Kohl (nazwisko byłego kanclerza, a poza tym kapusta).

Nasz kurs nie jest klasycznym kursem językowym w tym sensie, że my nie stawiamy sobie za cel nauczyć Cię mówić dobrze po niemiecku - chociaż podamy namiary na tradycyjne komercyjne kursy i samouczki dla tych, którzy chcą kontynuować naukę. Nasz bezpłatny internetowy kurs języka niemieckiego ma za zadanie nauczyć KAŻDEGO laika podstaw języka niemieckiego, wykorzystując te podobieństwa oraz różne intuicyjne słowa i zwroty. Sam się zdziwisz, jak wiele wiesz już teraz, zanim jeszcze nie zacząłeś nauki!

Po ukończeniu naszego kursu nie będziesz co prawda jeszcze mówić po niemiecku, z wyjątkiem prostych sytuacji - np. będziesz umiał kupić kebaba, zapytać o drogę, zrobić zakupy w sklepie. Ale przede wszystkim nauczymy cię ROZUMIEĆ język niemiecki. Dzięki naszemu kursowi, gdy już pojedziesz na wycieczkę do Austrii, będziesz zasadniczo porozumiewać się np. po angielsku, ale przynajmniej będziesz mieć ten komfort, że będziesz rozumiał otaczające Cię zewsząd niemieckie napisy, wyłapiesz ogólny sens komunikatów, a nawet będziesz rozumieć, o czym piszą w gazecie (ale tylko w tabloidach, gdzie używa się prostego języka).

Filozofia naszego kursu - to nauka jako hobby, połączona z poznawaniem realiów i zwyczajów AUSTRII. Wychodzimy z założenia, że nie każdy musi znać język niemiecki - to nie jest łatwe, ale KAŻDY, również TY, może bardzo łatwo i w przyjemny sposób poznać podstawy tego języka, który chcąc nie chcąc jest i tak obecny w życiu Europy Środkowej.

Zapisując się na kurs, wyrażasz automatycznie zgodę na dopisanie Twojego adresu do newslettera portalu "Port Europa", zgodnie z naszą polityką prywatności. Newsletter i kurs są wysyłane z innych systemów - z newslettera możesz w każdej chwili zrezygnować, korzystając z linka rezygnacji umieszczonego w każdym mailingu, co nie oznacza rezygnacji z kursu (i vice versa).

AKTUALIZACJA 6.10.2016

W związku z wprowadzeniem opłat przez Freebot.pl od 15 października, zmuszeni jesteśmy zawiesić dalsze funkcjonowanie kursu w formacie bezpłatnym. Środki na opłacenie systemu do rozsyłki lekcji nie są co prawda duże i w normalnych warunkach spokojnie dalibyśmy radę je pokryć z wpływów z reklam Google Adsense, uzyskiwanych dzięki osobom odwiedzającym nasz portal. Niestety, od kilku lat polscy internauci wpadają na "genialny" ich zdaniem pomysł, by włączać na swoim komputerze lub telefonie program do blokowania reklam typu Adblock, który sprawia, że mimo ogromnego ruchu na stronie nie otrzymujemy z tego tytułu nawet tych skromnych 27 zł/mies. które są potrzebne do obsługi danego kursu. Wskutek tego, zapisy na kurs zostają zawieszone do odwołania. Mamy nadzieję, że uda się je wznowić jeszcze przed końcem 2016 roku.

Stanie się tak jeśli zostanie spełniony jeden z dwóch warunków:

- dzięki systemowi dobrowolnych wpłat od użytkowników uda się uzyskać przynajmniej 300 zł/mies. na pokrycie minimalnych stałych kosztów naszej działalności, np. opłat za hosting naszych bezpłatnych kursów internetowych

- użytkownicy przestaną stosować program do blokowania reklam przynajmniej w odniesieniu do naszej strony.

Żeby nie zostać źle zrozumianym: 27 zł/miesięcznie nie jest problemem i dlatego właściciel portalu z własnej kieszeni wyłoży tę kwotę na dalsze istnienie trzech kursów: języka polskiego dla Ukraińców, języka ukraińskiego dla Polaków i języka polskiego dla Słowaków. To już 81 zł/mies. Kursów jest jednak o wiele więcej i kosztu ich hostingowania nie może ponosić jedna osoba.

Mam nadzieję, że wkrótce uda się znaleźć sposób wyjścia z tej sytuacji.

Jakub Łoginow

Więcej:

Lubisz nasz portal? Nie blokuj reklam!

Port Europa – sześć lat minęło. Co dalej? Dowiedz się, jak wesprzeć nasz portal

Komentarze  

 
0 #1 Marzena 2013-08-31 10:03
8)
Cytować
 
 
+1 #2 maja 2013-12-06 09:13
delicast.com super sprawa do nauki języków i słuchania radia.
grusse fur Alle und Alles Gute zum Weinachtszeit
Cytować
 
 
+7 #3 msiek 2014-05-03 06:33
mi to nie pomoglo. mam lepsza stronke z niemieckim : szlifujswojniem iecki.pl zapraszam :roll: :roll: :lol: :lol: :D
Cytować
 
 
+2 #4 jubus 2014-05-03 12:05
Cytuję msiek:
mi to nie pomoglo. mam lepsza stronke z niemieckim : szlifujswojniem iecki.pl zapraszam :roll: :roll: :lol: :lol: :D

A ja polecam naukę na Skypie z jakimś rodowitym Niemcem lub Austriakiem lub oczywiście Niemką, Austriaczką czy tak jak w moim przypadku Szwajcarką. Jedna taka Szwajcarka, nauczyła mnie niemieckiego lepiej niż lata "szlifowania".
Cytować
 
 
-3 #5 jubus 2014-05-03 12:08
Dopowiem, że wyjazd do Szwajcarii to chyba najlepszy sposób aby niemieckiego sie nauczyć i to w wersji tej najtrudniejszej , a i nie ma szans aby stać się "volksdeutschem", jak to się dzieje w przypadku osób wyjeżdżających do Niemiec, potem zostających i wynaradawiający ch się, podobnie z tymi wyjeżdżającymi do Austrii. Szwajcarzy gardzą Niemcami i Austriakami tak bardzo, że nie ma szans by po pobycie, podniecać się w jakiś sposób tymi chorymi narodami.
Cytować
 
 
0 #6 Halina 2016-01-03 20:54
Ciekawa jestem w jakiej formie ten kurs się odbywa i Czy można się nauczyć komunikować?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto