Saturday, Oct 01st

Last update:08:28:21 AM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Bezpłatny kurs internetowy rosyjskiego slangu

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Zaskocz swojego rusycystę i zaszpanuj przed kumplami znajomością rosyjskiego slangu! Nie oszukujmy się: język rosyjski, którego uczą w szkole, nie ma nic wspólnego z prawdziwym językiem Rosjan. A ten jest nasycony wulgaryzmami i specyficznym slangiem, którego używają nawet politycy i osoby powszechnie uznawane za przedstawicieli elity. Chcesz poznać prawdziwy język Rosjan - nie ma wyjścia, musisz poznać również wyrazy slangowe, w tym powszechnie używane wulgaryzmy.

 

Tego wszystkiego dowiesz się na naszym bezpłatnym kursie internetowym rosyjskiego slangu, organizowanym przez portal "Port Europa".

Nikt nie kwestionuje tego, że rosyjski jest językiem Puszkina, Tołstoja i generalnie wielkiej kultury. Tym niemniej, nie sposób zaprzeczyć, że osoby rosyjskojęzyczne o wiele częściej niż przedstawiciele innych języków używają wulgaryzmów i języka ulicy. Zgodnie z wynikami badań językoznawców, język rosyjski jest drugim obok węgierskiego najbardziej nasyconym wulgaryzmami językiem świata. Cóż, taka jego natura, dlatego chcąc poznać ten język i realia Rosji oraz innych krajów poradzieckich, powinieneś poznać również te słowa, których nie ma w słownikach i których nie nauczy Cię żaden nauczyciel.

Ten kurs stworzyliśmy nie po to, by zachęcać do używania wulgaryzmów ani by kogokolwiek demoralizować. Po prostu wychodzimy z założenia, że warto "te" słowa również znać, ale niekoniecznie ich używać. Doświadczenie uczy bowiem, że Rosjanie z pobłażaniem odnoszą się do Polaków, którzy nauczyli się tylko literackiej formy języka rosyjskiego, która w pewnych sytuacjach życiowych, na przykład podczas wycieczki do Moskwy czy Petersburga, okazuje się zupełnie nieprzydatna. Z wulgaryzmami i slangiem spotkasz się na każdym kroku - warto abyś rozumiał ich znaczenie, abyś nie wyszedł w oczach rosyjskiego rozmówcy na "locha".

Przedstawione na kursie rosyjskie wyrazy slangowe i nieprzyzwoite są wykorzystywane również przez osoby, posługujące się językiem ukraińskim i białoruskim. Niniejszy kurs uwzględnia realia językowe tych krajów, niektóre słowa są przedstawione w brzmieniu znanym z surżyka i trasianki (mieszanki języków rosyjskiego i ukraińskiego oraz rosyjskiego i białoruskiego).

 

Kurs jest prowadzony w formie znanej wielu z was z naszych poprzednich kursów. Zapisując się na kurs, wyrażasz zgodę na otrzymywanie również bezpłatnego newslettera portalu "Port Europa", w tym treści reklamowych. Zarówno z kursu, jak i osobno z newslettera, możesz się w każdej chwili wypisać, klikając w link rezygnacji, umieszczony na końcu każdego mailingu.

UWAGA: po zapisaniu się do poniższego formularza sprawdź pocztę. Na podany adres e-mail przyjdzie automatyczna wiadomość z prośbą o potwierdzenie zapisania się na listę. Aby dokończyć zapis, musisz kliknąć w link aktywacyjny umieszczony w tym mailu. Może się tak zdarzyć z przyczyn niezależnych od nas, że mail z potwierdzeniem nie dotrze lub dotrze z opóźnieniem - głównie dlatego, że zostanie uznany za spam. W takiej sytuacji koniecznie sprawdź skrzynkę ze spamem.

Kurs jest jeszcze dopracowywany. Pierwszą lekcję otrzymasz między 10 a 20 grudnia, ale zapisać możesz się już teraz.

Email :
Ile masz lat? :
Znasz rosyjski lub uczysz się go? :
Skąd dowiedziałeś(aś) się o tym kursie? :
Zgadzam się z polityką prywatności

Komentarze  

 
+2 #1 Ela 2012-08-20 21:37
Przyznam szczerze, że jestem nieco zawiedziona tym kursem slangu, ponieważ poszczególne słowa nie są pisane przy okazji też cyrylicą, a jedynie można liczyć na transkrypcję fonetyczną ;) Niestety, kurs oceniam słabo. Pozdrawiam serdecznie!
Cytować
 
 
0 #2 Jakub Łoginow 2012-08-20 22:46
Pani Elu, niestety inaczej się nie da, ponieważ program do wysyłania maili www.freebot.pl nie "obsługuje" cyrylicy ani znaków diakrytycznych innych języków (np. słowacki). Ubolewam nad tym, ale nic na to nie poradzę. Zachęcam natomiast do zakupu ebooka będącego rozwinięciem tego kursu: wydaje.pl/e/podrecznik-rosyjskiego-slangu-i-popkultury2 - tam jest zapis cyryliczny i dokładne wyjaśnienie wielu ciekawych kwestii dotyczących współczesnego slangu i popkultury, czego nie ma na kursie.
Cytować
 
 
+1 #3 Ela 2012-08-21 09:25
Panie Jakubie, w takim razie bardzo Panu dziękuję za wyjaśnienia i przepraszam za pochopne wnioski. Wielka szkoda, że ten program jest ograniczony jedynie do łacinki... Pozdrawiam serdecznie!
Cytować
 
 
0 #4 misza 2014-01-29 22:50
:cry: :o :-? :-* 8) :D
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto