Tuesday, Feb 28th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

E 40

Droga wodna Bałtyk – Morze Czarne. Konferencja zorganizowana w Sejmie przez Herman und Doland

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Z inicjatywy firmy consultingowej Herman und Doland 22 maja 2014 roku w polskim Sejmie odbyła się międzynarodowa konferencja z udziałem przedstawicieli Polski, Ukrainy i Białorusi.

Polski rząd ignoruje partnerów z Białorusi i Ukrainy. Port Europa zwrócił się do ministerstw z prośbą o wyjaśnienia

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Fot. Materiały organizatorów

Od kilku miesięcy przy wsparciu środków unijnych realizowany jest międzynarodowy projekt „Odtworzenie Szlaku Wodnego E40 na odcinku Dniepr-Wisła. Od strategii do planowania”. W działania te bardzo zaangażowały się władze Ukrainy i Białorusi – realizacja „autostrady wodnej” łączącej ich kraje z Zachodem jest konkretnym projektem, służącym integracji ich gospodarek z UE i zmniejszającym zależność od Rosji. Projekt z niezrozumiałych przyczyn sabotuje polski rząd, czym po raz kolejny stawia pod wątpliwość deklaracje o wsparciu europejskich aspiracji naszych sąsiadów – krajów Partnerstwa Wschodniego.

22 maja odbędzie się konferencja o drodze wodnej E40 Bałtyk-Morze Czarne

Email Drukuj PDF

Zwycięstwo Euromajdanu i podpisanie pierwszego etapu umowy stowarzyszeniowej Ukraina - UE otwiera przed nami ważne pytanie: jak w praktyce realizować idee integracji europejskiej. W sytuacji faktycznej wojny między Ukrainą a Rosją będzie to niewątpliwie trudne, ale nie niemożliwe.

Droga wodna E 40: pomoc dla Ukrainy na jej szlaku do Unii

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

W jaki sposób można wesprzeć Ukrainę i równocześnie wspomóc rozwój gospodarczy naszego kraju? Takie możliwości daje rozwój szlaków transportowych, łączących Polskę i Ukrainę. I szczególnie ważne jest, by w tym kontekście nie mówić jedynie o autostradach i liniach kolejowych, ale także o drogach wodnych – w danym przypadku o MDW E 40.

Kanał Wisła – San – Dniestr

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 

Gdyby nie wybuch wojny, dziś moglibyśmy dopłynąć statkiem z Krakowa do Lwowa i przez Mołdawię na Morze Czarne. Projekt polsko-rumuńskiego kanału wraz z ogromnym centrum logistycznym pod Lwowem został zatwierdzony w 1938 roku, a jego orędownikiem był m. in. Eugeniusz Kwiatkowski. Dziś po tym projekcie pozostała pokaźna dokumentacja techniczna, którą warto wykorzystać w obecnej rzeczywistości.

Strona 1 z 2

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto