Tuesday, Feb 28th

Last update:06:53:52 PM GMT

You are here:

Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Dodatkowe materiały do nauki języka ukraińskiego

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 

Poniżej przedstawiamy nasz wybór książek, rozmówek, samouczków i audiobooków, które pomogą Ci w nauczeniu się języka ukraińskiego, a zwłaszcza ukraińskiej gramatyki.

Aby dowiedzieć się więcej o publikacjach, kliknij w obrazki.

Jak to powiedzieć po ukraińsku. Rozmówki i słownik

Jak to powiedzieć po ukraińsku. Rozmówki i słownik

Duży wybór zdań i zwrotów, pytań i odpowiedzi umożliwiających porozumiewanie się w typowych sytuacjach związanych z nawiązywaniem kontaktów towarzyskich i zawodowych, podróżą, zakwaterowaniem, zwiedzaniem zabytków, zakupami, usługami itp.

Rozmówki te są przeznaczone nie tylko dla turystów, lecz także dla osób uczących się języka ukraińskiego, mają szeroki zakres wypowiedzi i rozbudowane sytuacje dialogowe.

Informacje o wymowie ukraińskiej. Słownik polsko-ukraiński.

--------------------------------------------------------------------------

Podręcznik języka ukraińskiego

Podręcznik języka ukraińskiego

Podręcznik przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną uczyć się języka ukraińskiego od podstaw lub pogłębiać jego znajomość samodzielnie albo pod kierunkiem nauczyciela. Zawiera elementarne wiadomości z dziedziny ortografii, gramatyki i leksyki ukraińskiej podane w sposób przejrzysty i przystępny. Teksty literackie ilustrują najważniejsze wydarzenia z historii Ukrainy.

----------------------------------------------------------------------------

Słownik polsko-ukraiński

Słownik polsko-ukraiński  ukraińsko-polski

Słownik polsko-ukraiński i ukraińsko-polski zawiera około 14000 haseł z zakresu słownictwa ogólnego, a także pewną ilość terminów specjalistycznych z różnych dziedzin takich jak: technika, medycyna, nauki przyrodnicze.

W słowniku uwzględniono również pewien zasób słownictwa potocznego. Wyrażenia podano w ścisłym porządku alfabetycznym. W pierwszej części znajduje się słownik polsko-ukraiński, a w części drugiej ukraińsko-polski.

----------------------------------------------------------------------------------

PUBLIKACJA ELEKTRONICZNA - nie musisz czekać na wysyłkę, dostajesz od razu w postaci pliku do pobrania:

Słownik i rozmówki, dużo nagrań, z których nauczysz się wymowy i osłuchasz z językiem:

Słownik ukraińsko-polski  polsko-ukraiński z rozmówkami na - wersja elektroniczna

Słownik ukraińsko-polski polsko-ukraiński z rozmówkami przeznaczony jest głównie dla turystów polskich, udających się w podróż na Ukrainę. Zawiera około 25 000 haseł, ułożonych w kolejności alfabetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej używanych, najbardziej przydatnych dla turysty. Rozmówki, przeznaczone dla Polaków wyjeżdżających na Ukrainę i nie znających języka ukraińskiego, zawierają podstawowe pytania, odpowiedzi i zwroty, umożliwiające porozumienie się w różnych typowych sytuacjach.

Przeznaczony jest głównie dla turystów polskich oraz osób rozpoczynających naukę języka ukraińskiego

W SŁOWNIKU:

- około 25 000 haseł i najczęściej używanych zwrotów
- hasła opracowane według najnowszej, aktualizowanej na bieżąco siatki haseł zarówno polskiej, jak i ukraińskiej
- wyraźny i czytelny druk

W ROZMÓWKACH:

- wybór najbardziej przydatnych zwrotów, niezbędnych, np. przy robieniu zakupów, zwiedzaniu, podróżowaniu, pobycie w hotelu, kupowaniu biletów do kina, teatru, opery, na imprezy sportowe
- podstawowe pytania, odpowiedzi i zwroty umożliwiające porozumiewanie się w różnych sytuacjach.

Jest to elektroniczna wersja popularnego słownika książkowego z rozmówkami, którego wydawcą był HaraldG. Niestety nakład został wyczerpany i wydawca nie planuje dodruku książkowego.

Niniejsza elektroniczna wersja słownika udostępniana jest w formie pliku do pobrania po opłaceniu zamówienia.

----------------------------------------------------------------------

Ukraiński. Kurs podstawowy

Ukraiński. Kurs podstawowy A1 - A2. Audio kurs (książka + 2 CD)

Zestaw (książka + 2 x CD Audio) uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie porozumiesz się podczas wyjazdu na Ukrainę. Ilustrowane ciekawostki zapoznają Cię z obyczajami i kulturą - przeczytasz m.in. o kozakach, Kijowie, Odessie, pomarańczowej rewolucji.

Ukraiński Kurs podstawowy przeznaczony jest dla osób początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą szybko i samodzielnie przypomnieć sobie podstawy języka ukraińskiego.

Kurs uczy 1500 słów i zwrotów niezbędnych na co dzień - teraz już samodzielnie zapytasz o drogę, zrobisz zakupy, zarezerwujesz pokój w hotelu i bez problemu porozumiesz się w większości sytuacji! Różnorodne ciekawostki zapoznają się z obyczajami oraz kulturą Ukrainy.

Książka (96 stron) zawiera zapis nagrań, interesujące ćwiczenia, ciekawostki, m.in. o kozakach, Kijowie, Odessie, Lwowie, pomarańczowej rewolucji. Część gramatyczna wyjaśnia najważniejsze zagadnienia oraz zawiera wskazówki dotyczące wymowy.

Wysokiej jakości nagrania (142 min.) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać jego melodię oraz prawidłową wymowę. Wszystkie słówka, zwroty oraz dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Uczysz się bez konieczności zaglądania do książki!

Nauka z kursem pozwala na opanowanie języka na poziomie podstawowym A2. Umożliwia to zrozumienie zdań i wyrażeń często używanych, bezpośrednio związanych z życiem codziennym (rodzina, zakupy, najbliższe otoczenie, praca), a także porozumiewanie się w tym zakresie.

Dodatkowo w książce:

- dialogi i praktyczne wyrażenia wraz z tłumaczeniami
- przystępnie objaśniona gramatyka
- ćwiczenia z odpowiedziami
- różnorodne ciekawostki
- nauka prawidłowej wymowy

Komentarze  

 
0 #1 Emu 2015-10-17 17:52
Słownik - chodzi o ten wydany przez Level Trading? Moja osobista opinia: odradzam. Brakuje tam jakichkolwiek trudniejszych słów, słowniczek typowo turystyczny.
Niestety nie wiem, jakie lepsze słowniki ukraińskie są w tej chwili na rynku, ale ten jest po prostu do kitu.
Cytować
 
 
0 #2 anton8 2015-12-27 16:25
Uczniowie są rozpaczliwie, aby móc komunikować się w języku obcym, ale nadal nie wiem, co robić. Nauczyciele, działać szybko. Zastanów Preply. Dołącz nauczyciel praca Języka ukraińskiego Kraków http://preply.com/pl/krakow/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego
Cytować
 
 
0 #3 Alicja 2016-06-05 13:47
po co?
Cytować
 
 
0 #4 Emu 2016-06-10 12:01
PS. Jeszcze coś a propos słownika wydawnictwa Level Trading. Czymś, co już zupełnie go kompromituje, są błędy w transkrypcji. Głównie typu literówek, np. "z" zamiast "ż". Dla mnie to nie stanowi problemu, ale jeżeli ktoś zaczyna się uczyć języka bez obeznania w cyrylicy, może się dać zwieść tym błędom.
Zmarnowali miejsce na moim zdaniem mało potrzebną transkrypcję, a zamiast tego powinni podać konteksty. Dobry slownik powinien wyglądać tak - przykład ze słownika polsko-niemieckiego Langenscheidt (niemieckie wydanie sprzed jakiechś dwudziestu paru lat):
niepewność f Ungewißheit f; Unsicherheit f; Zweifel m; `y ungewiß, unsicher; Person: unzuverlässig; Schritt: schwankend; Firma: unsolide; Stimme: zaghaft, na `e auf gut Glück.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Spodobało się? Jesteś tu pierwszy raz? Zostań z nami na dłużej! Zapisz się na newsletter (w każdej chwili możesz się wypisać) i polub naszą stronę na Facebooku:

www.facebook.com/porteuropa.eu

Wpisz swój adres e-mail.
Będziesz otrzymywał nasz newsletter.
adres e-mail
Miasto